Piknik na sportowo

 

Tymoteusz Kusterka, Mikołaj Dębosz i Sara Jędrzak to zwycięzcy konkursów zorganizowanych w Rzeczce w ramach niedzielnego Pikniku Rodzinnego. Udział w wydarzeniu wzięło niemal 400 osób.

Z roku na rok impreza przyciąga więcej zainteresowanych. W tym roku w Pikniku Rodzinnym w Rzeczce udział wzięło niemal 400 osób. – Zainteresowanie świdniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości było tak duże, że ze Świdnicy – w ramach zorganizowanego transportu – wyruszyły dwa autokary.- informuje urząd miejski. – Kolejna edycja Śnieżnego Pikniku Rodzinnego pokazała, że rokrocznie zyskuje on nowych zwolenników. Przy tej okazji warto podziękować wszystkim uczestnikom, którzy mimo wiosny panującej za oknem postanowili sprawdzić, czy jest śnieg w Rzeczce i wystartowali w zimowych konkurencjach. Frekwencja w tym roku udowodniła, że pomysł na organizację pikniku się sprawdził i chcemy go realizować w kolejnych latach – zapowiada Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. Uczestnicy wzięli udział w wielu grach i zabawach na śniegu. Były to między innymi: testowanie nart znanych marek z możliwością mierzenia czasów przejazdu, slalom dla małych dzieci, slalom Snowslider w drużynach dwuosobowych i bez ograniczeń wiekowych, a także nie zabrakło ciepłego poczęstunku z żurkiem i pieczonymi kiełbaskami. Zawody zostały zorganizowane z podziałem wiekowym. W grupie 4-6 lat zwyciężył Tymoteusz Kusterka, w kategorii 7-8 lat wygrał  Mikołaj Dębosz , zaś w grupie 9-10 lat zwyciężyła Sara Jędrzak.

Poniżej pełna lista zwycięzców:

1) Kategoria 4-6 lat:

I miejsce – Tymoteusz Kusterka,

II miejsce – Franek Bogacz,

III miejsce – Lea Kapała.

2) Kategoria 7-8 lat:

I miejsce – Mikołaj Dębosz,

II miejsce – Oliwia Kachnowicz,

III miejsce – Michał Wróbel.

3) Kategoria 9-10 lat:

I miejsce – Sara Jędrzak,

II miejsce – Zuzanna Rut,

III miejsce – Wiktor Szydłowski.

Slalom Snowslider – dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Do udziału w zawodach zapisało się 55 dwuosobowych drużyn o mieszanych składach. Sędziowie oceniali kreatywność i efektowność zjazdu.

Zwycięzcy:

I miejsce – Julia i Michał,

II miejsce – Krystian Zygart i Eryk Farański,

III miejsce – Oskar Chrebela i Piotr Budzyński.

Foto: KS-J

 
 
 

1 Komentarz

  1. wróżka pisze:

    dzięki za ciekawy wpis

 
 

Skomentuj