Znów wrócą do Świdnicy

 

Ponownie do Świdnicy wrócą jej mieszkańcy, którzy z różnych powodów, niedawno bądź wiele lat temu, opuścili rodzinne strony. II Zjazd Świdniczan zaplanowany jest na 21-24 sierpnia. Zapisy trwaja już od 20 marca. Udział w wydarzeniu mogą wziąć także obecni mieszkańcy.

Udział w ubiegłorocznym wydarzeniu wzięło 1200 obecnych i byłym mieszkańców masta. – Przed rokiem wielu świdniczan nie mogło dotrzeć na Zjazd z powodu krótkiego czasu, jaki mieli na podjęcie decyzji. Wszyscy oni zadeklarowali jednak chęć udziału w zjeździe tegorocznym. Tym razem rejestracja uczestników tego wydarzenia ruszyła o wiele wcześniej, bo już w marcu – informują organizatorzy. Na wydarzenie ponownie zaproszeni zostali obecni mieszkańcy miasta jak również ci, którzy z wielu powodów musieli opuścić rodzinne strony. – Zapraszamy także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w latach 50. i 60. XX, Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po roku 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80.,Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej i tych którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI wieku- dodają organizatorzy.

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

 

 
 
 

0 Komentarzy

Możesz jako pierwszy zostawić swój komentarz.

 
 

Skomentuj