Rewolucyjne zmiany

 

Sporo zmian nastąpiło w ostatnim czasie w Górniku Wałbrzych. Jak informuje prezes Tomasz Jakacki, utworzono stanowisko Dyrektora Sportowego, którego funkcję objął trener Robert Bubnowicz. Zadaniem Dyrektora Sportowego będzie przede wszystkim dbanie o wymiar sportowy zarówno pierwszej drużyny, jak i w całości szkolenia młodzieży i dzieci w Akademii Górnika Wałbrzych.

Dużym sukcesem jest utworzenie we współpracy z Gimnazjum nr 11 oraz PWSZ Wałbrzych klasy sportowej o profilu piłkarskim, która od 1 września wystartuje w powyższym gimnazjum. Opiekę nad młodymi piłkarzami, w tym również dziewczynami sprawował będzie Marcin Folc. Zupełną nowością jest powołanie Koordynatora Trenerów, którym został Tomasz Idziak (tel. 796 180 812). Osoba ta będzie również odpowiedzialna za kontakt z rodzicami dzieci i młodzieży. -W najbliższym czasie planujemy rozpocząć bardzo szeroką kampanię, która będzie związana z naborem dzieci do Akademii Górnika. Rozpoczniemy ją już w sierpniu, a będzie polegała między innymi na zorganizowaniu spotkań w przedszkolach, a we wrześniu w szkołach podstawowych. Przyjmą one formę warsztatów, treningów, zabaw z piłką, działań mających na celu przyciągnięcie do klubu jak największej liczny dzieci. Zaczynamy już od dzieci 4, 5 i 6-letnich, po żaków, skrzatów, orlików, młodzików i trampkarzy, a kończąc na juniorach starszych. Chcemy organizować prestiżowe cykle turniejów z udziałem najlepszych drużyn nie tylko z Dolnego Śląska, ale również z całej Polski. Górnik Wałbrzych ma szanse stać się wizytówką nie tylko naszego regionu, ale w skali ogólnopolskiej. “Promocja miasta i okolic przez sport” to motto naszego klubu-, poinformował trener Idziak.  Duża zmiana, poczynając już od najmłodszych grup, nastąpi również w szkoleniu bramkarzy. Powstanie szkółka bramkarska, w której zajęcia będzie prowadził Damian Jaroszewski (tel. 600 323 645).

Wszystkich rodziców, dzieci oraz młodzież serdecznie zapraszamy na pierwsze treningi, które rozpoczną się na początku sierpnia. Początek zajęć piłkarskich dla dzieci z Akademii zaplanowano na godz. 16, tak aby rodzice mogli zdążyć dowieźć swoje pociechy na trening po pracy czy zajęciach w szkole.

Poniżej prezentujemy listę trenerów w poszczególnych grupach wiekowych wraz z numerami telefonów:

Skrzat U-7 – trener Adrian Mrowiec (tel. 796 966 333), Jan Rytko (trener asystujący)

Żak U-8/9 – trener Marcin Morawski (tel. 604 858 503), Dominik Radziemski (trener asystujący)

Orlik U-10/11 – trener Jacek Fojna (tel. 666 017 083)

Młodzik U-12/13 – trener Mirosław Otok (tel. 663 591 792)

Trampkarz U-14/15 + Gimnazjum Sportowe – trener Marcin Folc (tel. 609 826 313)

Junior Młodszy U-16/17 – trener Jacek Fojna (tel. 666 017 083)

Junior Starszy U-18/19 – trener Piotr Przerywacz (tel. 728 838 768)

Seniorzy – trener Robert Bubnowicz, trener Marcin Morawski

 

 
 
 

0 Komentarzy

Możesz jako pierwszy zostawić swój komentarz.

 
 

Skomentuj