AKTUALNOŚCIDO POCZYTANIAPOWIAT ŚWIDNICKIPOWIAT ŚWIDNICKIŚWIDNICAWAŻNE

Akcja ratunkowa w Świdnicy – zdjęcia

Trwa akcja  na miejscu katastrofy budowlanej, do której doszło w niedzielę przed południem w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 1a w Świdnicy. Najprawdopodobniej w kamienicy doszło do wybuchu gazu. To jednak ostatecznie ustalą i potwierdzą specjaliści. Jedną, nieprzytomną i poparzoną osobę, zabrano do szpitala. Pozostali lokatorzy zdążyli się ewakuować.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.00 Siła wybuchu była ogromna. Odpada cała ściana budynku. Na miejsce ściągnięto siły z całego regionu. – Trzy osoby ewakuowały się samodzielnie. Jedną, nieprzytomną osobę, musieliśmy ewakuować – informuje Łukasz Grzelak, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Ponieważ pierwsze piętro budynku zostało zniszczone i groziło w każdej chwili zawaleniem, strażacy zaglądali do pomieszczeń z kosza specjalistycznego podnośnika. Po sprawdzeniu, około godziny 12.15, przystąpili do ręcznego odgruzowania terenu przed budynkiem, na który spadły elementy ściany.

Sytuacja była bardzo dynamiczna. Na miejsce co chwilę dojechały kolejne wozy. Strażaków ze Świdnicy wspierają ich koledzy z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego. Ściągnięto również jednostkę ze specjalnym kontenerem, w którym znajdował się sprzęt potrzebny do tego typu akcji. Nie wiadomo czy lokatorzy będą mogli wrócić do domów. O tym zdecyduje Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na miejscu obecni byli przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy otoczyli opieka poszkodowanych. Zgodnie z zapewnieniami osoby, które utraciły dach nad głową zostaną zakwaterowani tymczasowo w schronisku młodzieżowym.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.