POD PARAGRAFEMPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Bez prawa jazdy, kompletnie pijany, samochodem bez ważnych badań technicznych

W poniedziałek wielkanocny 13 kwietnia policjanci dzierżoniowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego fordem. Okazało się, że kierowca ma blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu i cofnięte uprawnienia do kierowania. Do tego pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę w Świąteczny lany poniedziałek, zatrzymali do kontroli mężczyznę podróżującego fordem. Kierowca oświadczył, iż prawa jazdy nie posiada przy sobie, ale pozostawił blankiet w domu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że decyzją Starosty dzierżoniowskiego uprawnienia do kierowania pojazdów zostały cofnięte. W trakcie prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy, nabrali oni podejrzeń co do stanu trzeźwości prowadzącego samochód. Badanie alkomatem potwierdziło stan upojenia. Urządzenie wskazało 2,98 promila! To nie był koniec problemów. Samochód nie posiadał ważnych badań technicznych i został zabrany przez pomoc drogową.  

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.