W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Ale nie zwykłe spacery, ale spacery z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś tu i ówdzie było. Na wszystkie spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.

Na pierwszy spacer zapraszamy we wtorek, 14 lipca o godz. 9.30. Ruszamy z Rynku – bez względu na pogodę. Pierwsza wyprawa pod hasłem „Dzierżoniów godny polecenia”. Podczas tego spaceru mieszkańcy Dzierżoniowa, ale nie tylko – mogą zobaczyć nasze miejskie naj, naj, naj… m.in. najlepszy widok na miasto, najstarszy budynek, najwyższy punkt widokowy, czy najdłużej działającą knajpę.

Podczas drugiej przechadzki będziemy wyłapywać w przestrzeni miejskiej często niedostrzegane, a nawet niedoceniane elementy sztuki ulicznej, których coraz więcej jest w Dzierżoniowie. To murale, mozaiki i rzeźby… Nie wiecie jakie? Warto przespacerować się po mieście, by sprawdzić! Zapraszamy 28 lipca, o godz. 9.30. Startujemy z Alei Bajkowych Gwiazd

Na trzeciej wyprawie mieszkańcy Dzierżoniowa, ale nie tylko – mogą poznać znanych i lubianych aktorów, dziennikarzy, sportowców – którzy mieli lub wciąż mają – silne związki z naszym miastem. Pospacerujemy śladami m.in. Zbyszka Cybulskiego, Sylwestra Chęcińskiego, czy Krzysztofa Piątka. Zapraszamy 4 sierpnia o godz. 9.30. Zbiórka pod kinem „Zbyszek”.

Gdzie się mieściła fabryka braci fabryki braci Cohn? Gdzie stoi biała i czerwona willa i kto w niej mieszkał? Gdzie były hotel Pod Czarnym Orłem, gospoda Pod Czerwonym Jeleniem, czy restauracja „Astoria”? Na te i wiele innych wspomnień, ale też odkryć może cie liczyć podczas naszej czwartej miejskiej podróży sentymentalnej, pod hasłem „Kiedyś tu było w Dzierżoniowie”.

Zachęcamy do wspólnej wyprawy 11 sierpnia, ruszamy tradycyjnie o godz. 9.30. Zbiórka pod budynkiem starostwa (ul. Świdnicka 38)

Na piątą miejską wędrówkę zapraszamy 25 sierpnia. Spacerować będziemy po legendarnym Dzierżoniowie. Poznamy historię małego dobosza, poszukamy śladów św. Jerzego i zagościmy w domu kata. Szlakiem legend dzierżoniowskich ruszymy spod ratusza o godz. 9.30

Ze względu na ograniczenia, związane m.in. z pandemią koronawirusa, na każdy spacer trzeba się zapisać. Wystarczy wysłać maila na adres: promocja@um.dzierzioniow.pl – podając swoje imię, nazwisko, liczbę uczestników i wybrany spacer (nazwę lub datę). Można też te dane podać przez telefon – pod numerem 74 645-08-018. Liczba miejsc ograniczona.

Share:

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.