AKTUALNOŚCIDZIERŻONIÓWWAŻNE

Dzierżoniów mówi „NIE” [FOTO, WIDEO]

Tłumy mieszkańców przyszły na dzierżoniowski Rynek, by wyrazić swój sprzeciw w sprawie wyroku, który wydał Trybunał Konstytucyjny zaostrzającego przepisy aborcyjne.

Uczestnicy spaceru, jak mówią o nim organizatorzy, zgromadzili się przed drzwiami Urzędu Miejskiego. Tam odczytali wiersze i przedstawili kilka historii kobiet, które były zmuszone urodzić chore dzieci. Na schodach ustawili zapalone znicze i wspólnie śpiewali piosenki. Całośc obywała się w bardzo spokojnej i pokojowej atmosferze. Wśród uczestników można było spotkać zarówno młode dziewczyny, jak i ich rodziców. Następnie kilkaset osób przeszło przez Rynek, by ponownie spotkać się przed urzędem, by wyruszyć na ulice miasta.

Przypomnijmy: Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że aborcja jest niezgodna z ustawą zasadniczą, w przypadku gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Wyrok kończy zatem kompromis aborcyjny, który obowiązywał od 1993 roku. Godnie z zapisami ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji w trzech przypadkach – gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

https://www.facebook.com/watch/?v=1010501576089303
Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.