AKTUALNOŚCIDZIERŻONIÓWPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Ferie zimowe inne niż zwykle

Tegoroczne półzimowiska mogą być organizowane wyłącznie stacjonarnie. Nie oznacza to jednak, że ferie w mieście muszą być nudne. Wszystkie szkoły podstawowe przygotowały bardzo bogatą ofertę na czas zimowego wypoczynku.

Cztery dzierżoniowskie szkoły podstawowe połączyły siły z instytucjami kultury i sportu działającymi w mieście i zaproponowały dzieciom klas I-IV półzimowiska. Będą się ona odbywały na terenie tychże szkół, pod opieką nauczycieli, w maksymalnie 12 osobowych grupach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Zaplanowano szereg atrakcji przygotowanych zarówno przez same szkoły, jak Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, bibliotekę oraz OSiR. Wśród planowanych zajęć są m.in. turniej gier stolikowych, warsztaty druku 3D, dmuchane zamki na sali gimnastycznej, zajęcia ruchowe, objazdowe kino poduszkowe, zabawy ruchowe i spacery po mieście, zajęcia artystyczne, plastyczne, warsztaty robotyki i programowania LEGO, warsztaty ceramiczne. Dla uczestników półzimowiska będą zapewnione posiłki.

Realizacja działań jest współfinansowana z budżetu miasta w ramach Programu Profilaktyki Uzależnień dla dzieci i młodzieży. W ramach działań dodatkowo będą realizowane elementy gminnego programu „Spójrz inaczej”.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.