POD PARAGRAFEMPOWIAT WAŁBRZYSKI

Kolejne zatrzymanie po służbie

Dolnośląscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego w czasie wolnym od służby.

To wydarzyło się ponownie trzy dni po pierwszej interwencji. Dolnośląscy policjanci w czasie wolnym od służby, a wśród nich mł. asp. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – tym razem jadąc w przeciwnym kierunku na szkolenie oficerskie do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – po trzech dniach zatrzymali drugiego nietrzeźwego kierującego, który miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze po raz kolejny udowodnili, że policjantem jest się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Tym razem do interwencji doszło na terenie województwa mazowieckiego w miejscowości Ciechanów.

Przypomnijmy, że do pierwszego zatrzymania doszło 5 marca w czwartkowy wieczór na terenie województwa łódzkiego, kiedy funkcjonariusze  wracali ze Szczytna do miejsca zamieszkania. 8 marca w niedzielę natomiast około godziny 22:00 policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy ponownie. W interwencję i tym razem zaangażowanych było trzech tych samych policjantów z różnych jednostek z Dolnego Ślaska (mł. asp. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu, kierownik referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze asp. szt. Rafał Przychocki  oraz policjant operacyjny z  Komisariatu Policji w Kowarach). W trakcie jazdy samochodem – tym razem w drugą stronę,  na szkolenie oficerskie do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie –  na jednej z ulic Ciechanowa policjanci zauważyli  jak jadący przed nimi tą samą drogą pojazd marki Audi zjeżdżając z ronda  wpadł w poślizg. Następnie samochód poruszający się  przed nimi  jechał od prawej do lewej strony jezdni, co wydało im się tym bardziej  podejrzane. Kiedy przejechali kilkaset metrów do następnego ronda młody mężczyzna siedzący za kierownicą zawrócił i udał się w tę samą ulicę, przyspieszając. Funkcjonariusze zauważyli, że boczna szyba kierowcy była w tym momencie zaparowana i podjęli interwencję.

W związku z tym, iż zachowanie kierującego wskazywało, iż może on znajdować się stanie nietrzeźwości i  stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego policjanci postanowili wyprzedzić, a następnie zatrzymać jadący slalomem samochód, odebrali mężczyźnie kluczyki i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Powiadomili również dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie  i do czasu przyjazdu patrolu ruchu drogowego z tej miejscowości pilnowali mężczyzny, który jak się okazało miał 31-lat i był mieszkańcem pobliskiej miejscowości Przasnysz. Przypuszczenia dolnośląskich policjantów potwierdziły się po przyjeździe miejscowego patrolu. Kierujący samochodem marki Audi prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a badanie alkomatem przeprowadzone przez  funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności z mężczyzną przeprowadzili na miejscu zdarzenia policjanci z Ciechanowa. Tam także prowadzone będzie  postępowanie w sprawie.

(opr)

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.