ARCHIWUM

Michał wicemistrzem

Wałbrzyszanin Michał Szymczak został akademickim wicemistrzem Polski w badmintonie.

W indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie, które rozegrano w Warszawie wzięło udział ponad ponad 80 zawodników i zawodniczek. Wśród nich wałbrzyszanin Michał Szymczak, obecnie student 3 roku AWF Wrocław. Michał startował w grze pojedynczej. Wśród ponad 40 singlistów zajął 2 miejsce i został akademickim wicemistrzem Polski. Jest to dla Michała ogromny sukces. Aby zagrać w finale Michał musiał rozegrać 4 mecze, w tym trzy trzysetowe trwające po ok. 50 minut każdy. Na piąty- finałowy mecz zabrakło już sił. Nie jest to jedyny sukces Michała w ostatnich tygodniach. W październiku, w ogólnopolskim turnieju w Częstochowie Michał zajął pierwsze miejsce w grze mieszanej Elita i trzecie w grze pojedynczej Elita. Po ciężkich,letnich przygotowaniach do sezonu Michał planuje utrzymać się w pierwszej dziesiątce najlepszych badmintonistów w Polsce. Obecnie zajmuje czwartą pozycję w rankingu PZBad Elita.