POWIAT DZIERŻONIOWSKISPORT

Miniony weekend należał do zapaśników MULKS JUNIOR Dzierżoniów

Mariusz Konieczny oraz Wiktoria Szeliga Mistrzami Dolnego Śląska. Nasi zapaśnicy spisali się rewelacyjnie w ten i wygrywali wszystkie pojedynki przed czasem. Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w zapasach w stylu wolnym odbyły się 5 września w Krośnicach, startowało w nich 120 zawodników.

Kolejny dobry start w barwach MULKS JUNIOR Dzierżoniów ma za sobą także Filip Bednarek (78 kg), który zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W Raciborzu rywalizowało w ten weekend prawie 100 zawodników reprezentujących 33 polskie kluby.

To był bardzo udany turniej po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Filip walczył w innym stylu dla siebie, gdzie nie mógł atakować nóg. Dlatego myślę, że za tydzień podczas Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym będzie tylko lepiej – mówi trener zapaśników Norbert Warchoł.

5-6 września w Krotoszynie rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Sumo. W tych zawodach MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali – Natalia Kołosz (60 kg) oraz Filip Bednarek (85 kg). W kategorii Młodzieżowiec do 21 lat brązowy medal w kat. 60 wywalczyła Natalia Kołosz. Filip Bednarek uplasował się na V pozycji w kat. (85 kg). W kat. OPEN bez podziału na kategorie wagowe Natalia wywalczyła wysokie V miejsce.

Udział zawodników w turniejach był współfinansowany przez miasto Dzierżoniów.