KULTURAPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Nagrody za kolędowanie

Kolejne laury wokalne 15-letniego dzierżoniowianina, Mateusza Subocza – na dobry początek roku. Tym razem o zasięgu międzynarodowym. Uczeń I LO wyśpiewał je w styczniu kolędami i pastorałkami.

W VIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „GLORIA” organizowanym 23 stycznia przez MDK Kielce i Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach Mateusz zdobył wyróżnienie. W konkursie rywalizował z ponad 400 solistami i zespołami wokalnymi.

Pięć dni później dzierżoniowianin wyśpiewał III nagrodę w kategorii uczniów szkół średnich w 19. Międzynarodowym Konkursie Kolęd, Pastorałek Nowy Targ 2021. Zgłosiło się do niego 270 uczestników z Polski oraz z Białorusi i Ukrainy. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz dwie nowotarskie szkoły.

25 stycznia Mateuszowi, na co dzień kształcącemu się w Studiu Piosenki i Tańca FART w Bielawie, jurorzy przyznali też II nagrodę w kategorii soliści 15-18 lat w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej, który odbywał się on-line w dniach 20-22 stycznia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.