AKTUALNOŚCIPOWIAT ŚWIDNICKIWAŻNEŻARÓW

Posprzątają miejski park

Fundacja Inicjatywa B w ramach projektu PARK51 zaprasza mieszkańców Żarowa do uczestnictwa w akcji społecznej pt. „Tylko liście mogą leżeć w parku”.

Fundacja Inicjatywa B w ramach projektu #PARK51, zaprasza chętnych mieszkańców Gminy Żarów do uczestnictwa w akcji społecznej pt. „Tylko liście mogą leżeć w parku”. Wspólnie posprzątamy przestrzeń zabytkowego parku, który jest zielonymi płucami miasta, miejscem rekreacji wielu mieszkańców gminy oraz punktem turystycznym na mapie Dolnego Śląska.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa postaramy się pozbierać wszystkie puszki, butelki, kapsle, papierki oraz inne śmieci, które znajdują się pod ławkami, obok pojemników na odpady oraz w części zalesionej – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

Jak czytamy na stronie organizatora akcji, kondycja żarowskiego Parku miejskiego jest zła, dlatego też kolejny etap projektu PARK51 wpłynie na poprawę estetyki żarowskiego parku, w którym poza 51 gatunkami drzew zalega mnóstwo śmieci.

W żarowskim parku na bardzo małej przestrzeni znajduje się mnóstwo ławek i koszy na śmieci, pomimo dostępności śmietników na wyciągnięcie ręki, przebywający tam mieszkańcy zostawiają pozostałości po skonsumowanych produktach w miejscu ich spożycia. Takiego zachowania nie można usprawiedliwiać jednak jest to dobry moment aby powiedzieć o stanie śmietników parkowych. Kubły, które licznie znajdują się w parku często nie mają dna, dlatego też po wyrzuceniu czegokolwiek do pojemnika, śmieci wylatują na trawę. – zaznacza Tomasz Nycz, organizator akcji.

-Do akcji włączył się Urząd Miejski w Żarowie, który zadeklarował przekazanie rękawiczek oraz worków na śmieci, jednak to w naszych rękach zależy powodzenie projektu, dlatego zabierz ze sobą maseczkę ochronną lub przyłbicę i przyjdź do parku 6 czerwca, aby pomóc nam oczyścić Park miejski w Żarowie z ludzkiej głupoty – apelują organizatorzy.

Worki na śmieci, po akcji społecznej zostaną zabrane przez firmę sprzątającą, a następnie wywiezione w miejsce składowania odpadów.

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, zapraszamy 15 chętnych osób, które zachowując dystans społeczny pomogą posprzątać Park miejski w Żarowie wg określonego planu!

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku oraz numeru telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia terminu wydarzeń ze względu na niewystarczającą ilość zapisanych osób.

W przypadku osób małoletnich wymagana jest zgodna od rodziców/opiekunów prawnych. Zgodę można pobrać z: http://inicjatywab.pl/o-fundacji/ („Zgoda dla dzieci”).

Miejsce: Park miejski w Żarowie
Adres: ul. Zamkowa, 58-130 Żarów
Data: 6 czerwca 2020
Czas: 16:00-19:00

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.