POD PARAGRAFEMPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Przestępcza kumulacja

Nie stawił się do odbycia kary, podczas zatrzymania posiadał narkotyki, dokonywał włamań. Wraz z dwoma innymi mężczyznami został zatrzymany przez dzielnicowego z Łagiewnik we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego. Teraz jego wyrok może się przedłużyć.

29 grudnia 2020 r., w miejscowości Ratajno, doszło do zatrzymania trzech osób. Policjant, będący dzielnicowym w Posterunku Policji w Łagiewnikach, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie podjęli działania zmierzające do zatrzymania 21-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Strzelinie do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze posiadali również informację, że osoba ta może zajmować się przestępczym procederem. W lokalu, który zajmował, znajdowały się też inne osoby. Dalsze czynności wykazały, że dwie z nich, 21-letni i 17-letni mieszkaniec naszego powiatu, były wspólnikami poszukiwanego. Razem dokonywali kradzieży z włamaniem. W trakcie przeszukania mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ujawniono narkotyki. Funkcjonariusze sprawdzili nie tylko pomieszczenia, w których mężczyźni przebywali, ale także miejsca ich zamieszkania. Odzyskano wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży, między innymi biżuterię, kosiarki czy elektronarzędzia.

Poszukiwany już trafił za kraty, gdzie jego pobyt po zakończeniu sprawy może znacznie się wydłużyć. Sąd może też zdecydować, że dołączą do niego wspólnicy – kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.