POD PARAGRAFEMPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Rabusie zatrzymani

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm osobom, które w noc wigilijną okradły jeden z dzierżoniowskich sklepów. Dzięki kryminalnym udało zatrzymać się sprawców oraz odzyskać część skradzionego mienia, którego łączna wartość wynosiła blisko 20 tysięcy złotych. 30-letni mężczyzna biorący udział w rabunku trafił na trzy miesiące do aresztu.

W noc wigilijną został okradziony jeden ze sklepów na terenie Dzierżoniowa. 30-letni mężczyzna, po uprzednim wypchnięciu okna, dostał się do pomieszczeń magazynowych placówki handlowej. Następnie wraz z 35-letnią wspólniczką dokonał zaboru mienia wartości blisko 20 tysięcy złotych. Sprawca myślał, że pozostanie bezkarny, gdyż zabrał ze sobą rejestrator monitoringu działający w markecie. Gdy policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem, natychmiast udali się na miejsce. Przeprowadzono czynności procesowe i rozpoczęły się poszukiwania. Dzięki współpracy funkcjonariuszy pionów kryminalnych ustalono dane sprawcy w przeciągu kilku dni. 30 grudnia mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Niestety tylko część zrabowanego mienia udało się odzyskać. 30-latek był dobrze znany miejscowym policjantom, gdyż dopuszczał się już przestępstw o podobnym charakterze.

Sąd wobec sprawcy zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem działającym wspólnie i w porozumieniu mężczyźnie, oraz kobiecie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.