KULTURAPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Rajska muzyka już jutro w Dzierżoniowie

Na retransmisję koncertów w ramach festiwalu Muzyka w Raju zaprasza Dzierżoniowski Ośrodek Kultury. Kolejne emisje koncertowych materiałów 20 i 21 sierpnia. Wstęp wolny.

Festiwal organizuje fundacja muzyki dawnej, koncerty są grane w w Paradyżu, transmitowane on-line i nagrywane. Partnerami jest kilkanaście ośrodków kultury w Polsce, w tym Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,  w których odbywają się publiczne projekcje.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie materiały rejestrowane były na żywo i w sposób, który był jak najmniej dokuczliwy dla wykonawców i publiczności. Nie stosowano żadnego dodatkowego oświetlenia, do minimum ograniczono ilość sprzętu, który w przypadku klasycznych rejestracji telewizyjnych potrafi skutecznie zniweczyć intymny klimat koncertu. Miało to swoje mankamenty, ale miało też podstawową zaletę – fakt rejestrowania koncertów nie miał wpływu na ich przebieg, obecność kamer była niemal niezauważalna i nie burzyła tak ważnej w Paradyżu atmosfery, która z godziny na godzinę, z dnia na dzień kształtuje się pomiędzy wykonawcami a słuchaczami.

To wszystko będą mogli poczuć słuchacze, którzy biorą się na najbliższe koncerty, których projekcja zaplanowana jest w Dzierżoniowie. 20 sierpnia w programie  m.in. Sonata „Enharmonica”, La lusignuola. Balletto Terzo, Mascharad der Edelfrauen, czy Sonata V a quattro viole de gamba o come piace, op.10 nr 18 La Cetra  w wykonaniu: Guillaume Beaulieu, Aránzazu Nieto, Elise Ferrière, Virginie Botty i Floriana Gazagne. Projekcja rozpoczyna się o godz. 19.00 w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Wstęp jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona, obowiązują wejściówki do odbioru w DOK-u).

21 sierpnia w ramach festiwalu Muzyka w Raju w Dzierżoniowie wystąpią Aira Maria Lehtipuu (skrzypce), Fredrik From (skrzypce), Elena Andreyev (wiolonczela), Paulina van de Pavert (wiolonczela), Adam Kaiser (kozioł weselny) oraz Orkiestra Kore.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.