Bez kategorii

Razem damy radę

Powiat Wałbrzyski przekazał kolejne wsparcie dla Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, Oddziału Zakaźnego Szpitala przy ul. Batorego w Wałbrzychu, Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu, Specjalistyczny Zespolony Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Tym razem było to 10 szt. masek pełno-twarzowych 3M, filtry do masek 3M, 200 szt. kombinezonów ochronnych, 2000 szt. rękawiczek, 4000 szt. masek ochronnych i 100 litrów płynu do dezynfekcji. – Pamiętajcie, że to Wy tworzycie przyszłość powiatu i Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zostańcie w domach – mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski. W czwartek wsparto Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu. – Mając na uwadze potrzeby zabezpieczenia kadry, ale i pacjentów Powiat Wałbrzyski przekazał: 50 litrów płynu do dezynfekcji, 500 szt. masek ochronnych, 1000 szt. rękawiczek, 10 szt. okularów ochronnych i fartuchy  – wylicza Krzysztof Kwiatkowski. Pod koniec marca, decyzją gospodarza powiatu, do Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, przekazano 50 szt. kombinezonów ochronnych, 1000 szt. rękawiczek, 200 szt. masek ochronnych i 25 litrów płynu do dezynfekcji. Pomoc dotarła również dla Oddziału Zakaźnego Szpitala przy ul. Batorego. Było to  8 szt. masek ochronnych z filtrami 3M i 10 szt. przyłbic ochronnych. Kolejne 6 sztuk masek ochronnych z filtrami 3M trafiło do Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu. Na prośbę Centrum Medyczne Nowe Miasto do przychodni w Jedlinie Zdrój i Zagórzu Śląskim przekazano 30 litrów płynu do dezynfekcji. W dniu 24 marca wszystkie jednostki OSP z powiatu wałbrzyskiego otrzymały sprzęt niezbędny do działań w czasach pandemii koronawirusa. – Dzięki temu, gdy przyjdzie nam wspierać działania służb, nasi ratownicy będą odpowiednio chronieni – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski

Powiat wałbrzyski zapewnił środki i odzież ochroną wielu innym placówkom. Wśród nich były m.in. Centrum Obsługi Placówek w Nowym Siodle (Domy Dziecka), Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im.UNICEF w Walimiu, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci z Wadami Słuchu Nowe Siodło, Zespół Szkół im. M.Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju czy Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu.

Pomaga każdy, kto chce i może. Piekarnia Maria oraz Karczma Góralska również dołożyły swoją cegiełkę i wspomogły żołnierzy z 10BKPanc pilnujących granic z Czechami przepysznym chlebem wiejskim oraz smalcem własnej roboty. Sowia Grapa z Rzeczki przygotowała gorący bigos. – Dziękuję w imieniu żołnierzy i policjantów. Jesteście wspaniali i macie mega wielkie serca. Kiedy w kraju mamy kryzys Wy gotujecie i przekazujecie wsparcie. Brawo Wy – napisał starosta na swoim profilu. Nie zawiodła także silna ekipa z gminy Stare Bogaczowice pod „dowództwem” Lucyny Król, która  będących na służbie uraczyła żurkiem. Piękny gest wykonał zarząd regionu Dolny Śląsk Związku Solidarności Polskich Kombatantów Wałbrzych, który postanowił, przekazać 2 tysiące złotych otrzymane na organizacje uroczystego koncertu we wrześniu z okazji 40 rocznicy sierpnia, do starostwa do dyspozycji „na pomoc na zakup potrzeb do szpitala w walce z koronawirusem”. Instytucji, które otrzymały wsparcie jest znacznie więcej. Podobnie, jak osób, które pomogły i wciąż pomagają.  Wszyscy wierzą, że wspólnymi siłami przetrwamy ten trudny dla nas wszystkich okres. Najwięcej zależy od nas samych. Dlatego apelujemy do Państwa o przestrzeganie zasad, które związane są z naszym wspólnym bezpieczeństwem.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.