AKTUALNOŚCIPOWIAT DZIERŻONIOWSKIWAŻNE

Senioralia 2020

Październik to miesiąc, kiedy seniorzy mają okazję poświętować. W tym roku Senioralia będą związane z wystawą fotografii, specjalnym kalendarzem ze stylowymi seniorami (stąd okładka tego wydania „Gońca”), zwiedzaniem miasta z przewodnikiem, wykładem medycznym i występami artystycznymi.

Jednym z elementów Dni Seniora 2020 będzie wystawa zdjęć seniorów z Dziennego Domu Senior+ w dzierżoniowskim Centrum Seniora. To fotografie  zrobione w ramach projektu Stylowy Senior.  Na konkurs o tej nazwie, którego celem było pokazanie, że styl, klasa i elegancja nie znają bariery wieku, wpłynęło 10 zgłoszeń. Jury jednogłośnie przyznało laury fotografii pani Jadwigi Miętki. To właśnie jej zdjęcie znalazło się na okładce tego wydania „Gońca Dzierżoniowskiego”. Pozostałe zdjęcia seniorów znajdą się w specjalnie wydanym pokonkursowym kalendarzu. Organizatorami przedsięwzięcia były Dzienny Dom Senior+ oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Dzierżoniowie.

W ramach senioraliów zaplanowano w tym roku zwiedzanie Dzierżoniowa. W trzy kolejne poniedziałki seniorzy odwiedzą ratuszową wieżę i kościół św. Jerzego, Młyn Hilberta, synagogę, schron i muzeum. Przy sprzyjających warunkach pogodowych uczestnicy spacerów będą mogli skorzystać z poczęstunku w ogrodzie Centrum Seniora. Zapisy pod nr tel. 664 971 264.

Zwieńczeniem obchodów senioralnych świąt będzie 26 października wykład „Zachowaj dobre zdrowie na długo” dra. Iwaszko. Wykład uświetni występ wokalny seniorów z DDS+.

Październikowe święto seniorów będzie też okazją do rozpoczęcia działalności wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów. Osoby, które mają taki sprzęt w postaci kul, wózków inwalidzkich, sprzętu ortopedycznego itp., a nie używają go, bo nie mają takiej potrzeby, będą mogli podzielić się nim z tymi, którym jest on niezbędny, i którym ułatwi on funkcjonowanie na co dzień.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.