AKTUALNOŚCIDZIERŻONIÓWPOWIAT DZIERŻONIOWSKIWAŻNE

„Smoki Edukacji” dla najlepszych, stypendia dla tancerzy

Rok szkolny 2019/2020 zakończyło dziś 2288 uczniów podstawówek, w tym 2094 uczniów szkół prowadzonych przez miasto. Choć w szkołach nie zorganizowano uroczystych apeli, najlepsi ósmoklasiści z dzierżoniowskich szkół odebrali 25 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta „Smoki Edukacji”. Sześciorgu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 wręczone zostały zaś stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Statuetki „Smoków Edukacji” i stypendia burmistrza za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe w wysokości 600 zł  otrzymali Filip Smolak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie, Ada Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Getta w Dzierżoniowie oraz Karol Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie.

Stypendia burmistrza Dzierżoniowa w dziedzinie twórczości artystycznej w kwocie 150 zł otrzymało zaś sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie: Kornelia Romaniuk, Julia Lignar, Julia Opiłka, Michał Dorużyński i Wojciech Madej. Wszystkie za osiągnięcia w tańcu.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w Dzierżoniowie zostały przyznane również stypendia naukowe dla 316 uczniów z celującymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Stypendia dyrektora szkoły za osiągnięcia sportowe trafiły zaś do 25 uczniów kl. IV-VIII.

Share:

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.