AKTUALNOŚCIDZIERŻONIÓWPOWIAT DZIERŻONIOWSKIWAŻNE

Sytuacja w szkołach w mieście i powiecie

W poniedziałek i wtorek w szkołach ponadpodstawowych w Powiecie Dzierżoniowskim nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Taką decyzję podjęli dyrektorzy placówek 18 października na prośbę Starosty Dzierżoniowskiego w oparciu o szybki przyrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

Jednak decyzja o tym, w jakim systemie będą pracowały w kolejnych dniach szkoły ponadpodstawowe, może zostać podjęta wyłącznie za zgodą Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie. W Powiecie Dzierżoniowskim na 19 października znajduje się 220 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem i liczba ta ciągle rośnie. Kierując się kryteriami Ministerstwa Zdrowia określającymi progi ilości dziennych zachorowań na 10 tys. mieszkańców można zakładać, że Powiat Dzierżoniowski powinien już wejść do strefy czerwonej. W powiatach znajdujących się w strefie czerwonej nauczanie zdalne jest obowiązkowe. Biorąc jednak pod uwagę, iż pomimo tak dużej liczby zakażeń Powiat Dzierżoniowski znajduje się nadal w strefie żółtej, nauczanie musi odbywać się w sposób hybrydowy, a decyzja o przejściu w nauczanie zdalne nie może zostać podjęta samodzielnie przez Starostę.

Niewątpliwie skorzystanie z możliwości nauczania zdalnego wpłynęłoby pozytywnie na ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego. Starosta oraz dyrektorzy szkół nie chcą czekać na to co i tak zapewne stanie się faktem, czyli zakwalifikowanie naszego powiatu do strefy czerwonej i już teraz robią wszystko, aby wprowadzić działania prewencyjne w placówkach oświatowych. Starosta złożył więc wniosek do Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie o wyrażenie zgody na wprowadzenie nauczania zdalnego w szkołach ponadpodstawowych.

A jak wygląda sytuacja w placówkach oświatowych prowadzonych przez Dzierżoniów:

Żłobek – pozytywny wynik u jednego pracownika, jeden pracownik czeka na wykonanie testu;

PP1- pozytywny wynik u jednego rodzica;

PP2 – nie ma przypadków zarażeń;

PP3 – jeden przypadek COVID u pracownika obsługi;

PP7 – trzy rodziny, których dzieci uczęszczają do przedszkola, znajdują się w kwarantannie;

SP1 – dziesięcioro uczniów w kwarantannie, trzech nauczycieli i jeden pracownik administracyjny zarażeni COVID, jeden nauczyciel czeka na testy;

SP3 – szkoła prowadzi naukę hybrydową, czworo nauczycieli znajduje się w kwarantannie;

SP5 – szkoła prowadzi naukę hybrydową, dwudziestu pięciu nauczycieli jest nieobecnych w szkole, są trzy potwierdzone przypadki, trójka nauczycieli czeka na przeprowadzenie testów;

SP9 – szkoła prowadzi naukę hybrydową, jeden potwierdzony przypadek u nauczyciela, troje nauczycieli czeka na testy.

Wszystkie powyższe przypadki były natychmiast zgłaszane, a dzierżoniowskie placówki postępują zgodnie z wytycznymi dzierżoniowskiego sanepidu.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.