POD PARAGRAFEMPOWIAT DZIERŻONIOWSKIWAŻNE

Zatrzymany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który łamał młode drzewka znajdujące się przy ścieżce rowerowej pomiędzy Dzierżoniowem a Włókami. Sprawca wyrządził szkody, które zostały oszacowane na kwotę blisko 2 tys. złotych.

Dzierżoniowscy policjanci pełniący służbę patrolową, udali się na drogę pomiędzy Dzierżoniowem a Włokami, gdzie miało dojść do aktów wandalizmu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili ten fakt, ujawniając wiele połamanych młodych drzewek.

Mundurowi dokonali penetracji terenu, w wyniku której zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Był on pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało blisko 1,4 promila tej substancji w jego organizmie. W wyniku jego działania wiele roślin zostało całkowicie zniszczonych. Swoim zachowaniem spowodował on straty w wysokości blisko 2 tys. zł. 

Sprawca spędził noc w policyjnym areszcie. W tym czasie śledczy wykonali czynności procesowe. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.