AKTUALNOŚCIPIESZYCE

Złote Sówki 2022 wręczone

„Złota Sówka” to nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce z dwudziestosiedmioletnią tradycją. Obecnie jej laureatami zostają absolwenci klas 8 szkół podstawowych z Gminy Pieszyce, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

Tym razem „Złotą Sówkę” z rąk Doroty Koniecznej – Enozel – Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce, otrzymało pięciu uczniów, którzy ukończyli szkołę ze średnią 5,0 i więcej, mają wzorowe zachowanie, a także są laureatami wielu konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, jak również krajowym. Gratulacje otrzymały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice i wychowawcy.

Laureaci Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce „Złota Sówka – 2022”:

Jacek Baraniuk – Absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach klasy 8c – Wychowawca Pani Helena Początek. Uczeń uzyskał najwyższą średnią ocen z zajęć edukacyjnych – 5,88 oraz wzorową ocenę z zachowania. Uczestniczył w wielu konkursach, olimpiadach przedmiotowych na szczeblu Gminy i Powiatu zajmując w nich czołowe miejsca. Zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Uczestniczył w konkursach, olimpiadach i zawodach na szczeblu Wojewódzkim i Ogólnopolskim. Aktywnie uczestniczył w życiu klasy i szkoły. Brał udział w wielu projektach i działaniach charytatywnych oraz wolontariacie.

Magdalena Rakoczy – Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach klasy 8c – wychowawca Pani Helena Początek. Uczennica uzyskała najwyższą średnią ocen z zajęć edukacyjnych – 5,53 oraz wzorową ocenę z zachowania. Uczestniczyła w wielu konkursach, olimpiadach przedmiotowych na szczeblu Gminy i Powiatu zajmując w nich czołowe miejsca. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie matematyczno-językowym (język angielski) „Z matematyką do Europy”. Uczestniczyła w konkursach, olimpiadach i zawodach na szczeblu Wojewódzkim i Ogólnopolskim. Aktywnie angażowała się w życie klasy i szkoły. Przez wszystkie lata pełniła funkcje w samorządzie klasowym.

Milena Zima – Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach klasy 8b – wychowawca Pani Elżbieta Molenda. Uczennica uzyskała najwyższą średnią ocen z zajęć edukacyjnych – 5,39 oraz wzorową ocenę z zachowania. Uczestniczyła w wielu konkursach, olimpiadach przedmiotowych na szczeblu Gminy i Powiatu zajmując w nich czołowe miejsca. Uczestniczyła w konkursach, olimpiadach i zawodach na szczeblu Wojewódzkim i Ogólnopolskim. Osiągała wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Aktywnie uczestniczyła w akcjach szkolnych i w kołach zainteresowań na terenie szkoły: koło historyczne, chemiczne, geograficzne, SKS. Aktywnie angażowała się w życie klasy i szkoły.

Karolina Wagnerowska – Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach klasy 8a – wychowawca Pani Elżbieta Jamuła. Uczennica uzyskała najwyższą średnią ocen z zajęć edukacyjnych – 5,27 oraz wzorową ocenę z zachowania. Uczestniczyła w wielu konkursach, olimpiadach przedmiotowych na szczeblu Gminy i Powiatu zajmując w nich czołowe miejsca. Uczestniczyła w konkursach, olimpiadach i zawodach na szczeblu Wojewódzkim i Ogólnopolskim. Jako Przewodnicząca Samorządu Szkolnego prowadziła wiele uroczystości szkolnych i inicjowała szereg działań na rzecz społeczności uczniowskiej. Doskonale potrafiła godzić obowiązki szkolne i rozwijać swoje zainteresowania – sport, szkoła muzyczna.

Natalia Kaczor – Absolwentka Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach klasy 8 – wychowawca Pan Szymon Markowski. Uczennica uzyskała najwyższą średnią ocen z zajęć edukacyjnych – 5,06 oraz wzorową ocenę z zachowania. Z zapałem i sumiennością podejmowała wyzwania na polu humanistycznym, biorąc udział w konkursach literackich. Odznacza się wysoką kulturą osobistą. Reprezentowała szkołę oraz klasę w wielu konkursach i olimpiadach. Brała udział w życiu społecznym Pieszyc, wielu działaniach charytatywnych oraz wolontariacie. Pełniła funkcję Przewodniczącej klasy oraz Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.