Zofia Cupak była wieloletnią dyrektorką Ośrodka Pomocy Społecznej, radną i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Dzierżoniowa w latach 1994-1998, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Dzierżoniowskiego w latach 1998-2002, radną Rady Powiatu Dzierżoniowskiego w latach 2002-2006. – Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci pani Zofii Cupak, mieszkanki Dzierżoniowa uhonorowanej Medalem Zasłużony dla Miasta Dzierżoniowa – czytamy na stronie Urzędu w Dzierżoniowie.

Zofia Cupak przybyła do Dzierżoniowa w 1966 roku. Wcześniej ukończyła studia polonistyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. Pierwszym miejscem pracy w Dzierżoniowie była Szkoła Podstawowa nr 9, następnie Powiatowy Wydział Oświaty, w którym pracowała jako wizytator języka polskiego. W 1975 roku objęła stanowisko dyrektora do spraw pomocy społecznej w Zespole Opieki Zdrowotnej. Organizowała i tworzyła pracę Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, który powstał w 1977 roku  jako jeden z pierwszych w Polsce.

Po uzyskaniu specjalizacji I i II stopnia z organizacji pomocy społecznej  w Centrum Medycznym w Warszawie Zofia Cupak została jedną z pierwszych specjalistek w tej dziedzinie.  Przez całe życie zawodowe, czyli do roku 2007,  pracowała w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie. W roku 1994 Zofia Cupak została wybrana do Rady Miejskiej Dzierżoniowa II kadencji. W roku 1998 kandydowała w pierwszych wyborach do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, w wyniku których została radną powiatu I  kadencji i wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Pracowała także w komisjach: Pomocy Społecznej, Ochrony Praw Człowieka i Rodziny oraz Ochrony Zdrowia. Zofia Cupak z sukcesem startowała do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego również w roku 2002. W latach 2002-2006 przewodniczyła Komisji Edukacji oraz pracowała w Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych.

W uznaniu jej zasług, podkreślając postawę i zaangażowanie na rzecz Dzierżoniowa, Kapituła Medalu uhonorowała Zofię Cupak Medalem za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Uroczystego wręczenia aktu nadania medalu dokonał Mirosław Piorun, przewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa VII kadencji wraz z Burmistrzem Dariuszem Kucharskim 29 czerwca 2015 roku w domu zamieszkania Pani Zofii.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.