AKTUALNOŚCIPIESZYCEPOWIAT DZIERŻONIOWSKI

Nowe ulice w Gminie Pieszyce

Jeżynowa, Pogodna i Miodowa to nazwy ulic, które w 2020 r. pojawiły się na terenie Gminy Pieszyce. Konieczność nadania nazw jest konsekwencją wydzielenia terenów przeznaczonych pod budownictwo, dlatego mieszkańcy tych rejonów składają wnioski o ustalenie numeru porządkowego dla ich nieruchomości.

Nowo nazwane ulice były do tej pory drogami wewnętrznymi. Przy wyborze nazw kierowano się przede wszystkim propozycjami mieszkańców. Następnie radni miejscy wybierają konkretną nazwę i podejmują uchwałę o nadaniu nazw nowym ulicom podczas sesji Rady Miejskiej.

Ulica Jeżynowa zlokalizowana jest w górnej części Piskorzowa w bliskim sąsiedztwie ulic Grzybowej i Jagodowej, które powstały kolejno w latach 2016 i 2018.

Ulica Pogodna znajduje się w pobliżu Osiedla Górskiego w Pieszycach i dołączyła do również równolegle położonych ulic Widokowej i Radosnej, które z kolei znajdują się powyżej osiedla.

Najmłodsza, bo uchwalona pod koniec 2020 roku ulica Miodowa zlokalizowana jest naprzeciw Ekologicznego Centrum Odzysku, prostopadle do ulicy Bielawskiej.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.