POD PARAGRAFEM

Areszt dla 35-latka

Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci z Komisariatu Policji w Bielawie, aby ustalić i zatrzymać 35-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który w dniu 2 sierpnia na terenie Bielawy chcąc dokonać kradzieży przewodów elektrycznych o wartości ok. 600 zł. zniszczył instalację elektryczną w trzech budowanych domkach jednorodzinnych, powodując straty na sumę ponad 90 tys. zł.

Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osoby dozorującej teren. Mimo, że zbiegł z miejsca zdarzenia, został szybko zatrzymany przez bielawskich kryminalnych. Ustalili oni że 35-latek w okresie ostatnich dwóch miesięcy działając w warunkach recydywy dopuścił się kilku innych przestępstw przeciwko mieniu, czym spowodował straty w łącznej kwocie ponad 171 tys zł.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie i wobec sprawcy zastosowano 3 miesięczny areszt zarzucając mu popełnienie 11 przestępstw. Mężczyzna odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, spowodowanie uszkodzenia ciała, kierowanie gróźb karalnych i stawianie czynnego oporu. O łącznym wymiarze kary dla 35-latka jak również o obowiązku naprawienia szkody zdecyduje Sąd.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.