POD PARAGRAFEMŚWIDNICA

Nowe radiowozy

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejne trzy wysoce wyspecjalizowane pojazdy. Są to radiowozy przeznaczone dla Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii, które trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Bolesławca, Świdnicy i Złotoryi.

Nowe radiowozy to samochody marki Volkswagen model Crafter – furgony o mocy 177 KM. Pojazdy zostały zakupione dzięki środkom unijnym z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt zakupu jednego pojazdu wraz z wyposażeniem to 595 tysięcy złotych.

Nowoczesne furgony, z racji dodatkowego wyposażenia, są „mini-stacjami diagnostycznymi”, a policjanci będą je wykorzystywać głównie podczas kontroli stany technicznego samochodów. Na wyposażeniu tych radiowozów znajdują się między innymi dymomierz, opóźnieniomierz, analizator spalin i przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła, ale też komplet znaków drogowych i lamp ostrzegawczych potrzebnych na miejscu prowadzenia kontroli i kolczatka drogowa. Wysoki komfort pracy policjantów zapewni także wyposażenie w części biurowej pojazdu. Wielofunkcyjne urządzenie drukujące, komputer czy aparat to tylko jedne z wielu sprzętów ułatwiających funkcjonariuszom pracę na miejscu kontroli drogowej.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.