AKTUALNOŚCIDOBROMIERZ

15-lecie LGD „Szlakiem Granitu”

Mnóstwo wspomnień, podziękowań, ale też dobrej zabawy, m.in. koncertów i kiermasz produktów regionalnych – za nami 15-lecie LGD „Szlakiem Granitu” połączone z Festiwalem Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”. Wśród wystawców nie zabrakło reprezentacji gminy oraz sołectw z Jaworzyny Śląskiej.

Uroczyste obchody 15-lecia Lokalnej Organizacji Działania „Szlakiem Granitu” odbyły się w sobotę, 22 lipca w Dobromierzu. W gronie samorządowców, parlamentarzystów oraz licznie zgromadzonych mieszkańców i turystów świętowano jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia, podczas którego nie zabrakło wspomnień, podziękowań, wyróżnień i lokalnych specjałów kulinarnych. Wydarzeniu towarzyszył przegląd zespołów folklorystycznych „Dolny Śląsk na Ludowo” oraz festiwal produktów regionalnych „Made in Dolny Śląsk” .

W trakcie imprezy dostępnych było wiele atrakcji. Uczestnicy wydarzenia mogli m.in. skosztować dań przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie oraz lokalne stowarzyszenia, które prezentowały swoje produkty. Nie zabrakło przy tym animacji, zabaw dla najmłodszych, wystawy oraz wykładów dot. historii obszaru LGD. Gminę Jaworzyna Śląska reprezentowały sołectwa z Bolesławic, Milikowic i Pastuchowa. Nie zabrakło także stoiska promocyjnego gminy, przygotowanego przez pracowników Urzędu Miejskiego. Na odbywającym się równocześnie Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk” organizowanym we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego 15 dolnośląskich producentów żywności oraz twórców rękodzieła zaprezentowało swoje wyjątkowe produkty. Stoiska cieszyły się dużą popularnością, ponieważ głównie tam można było znaleźć unikalne upominki, miody, sery, przetwory sezonowe z warzyw i owoców oraz wiele innych wyrobów wysokiej jakości niedostępnych w sklepach.

Na scenie w ramach festiwalu „Dolny Śląsk na Ludowo” wystąpiły zespoły: Kostrzanie, Dobromierzanie, Cicha Woda z Udanina, Jaworzynianie, Kostomłocianie, Ale Babki z Witoszowa, Krukowianie, Marzenie z Gminy Kłodzko, Wojcieszowianie, Kapela Ludowa Jana Boduszka, Echo z Bolkowa oraz Goczałkowianie. Wydarzenie zakończyła plenerowa zabawa taneczna z DJ KrisS i DJ MazzY.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.