ARCHIWUM

Górnik pokonuje ŁKS 2:1

Po pierwszych minutach spotkania można było obawiać się o wynik. Górnicy pokazali jednak, że dopóki piłka jest w grze wszystko jest możliwe. Ku radości kibiców pokonali w 1/16 Pucharu Polski utytułowany ŁKS 2:1. W Galerii Foto/Video na stronie głównej portalu kilkadziesiąt zdjęć oraz wybrane fragmenty na filmie. Wśród nich zwycięska bramka Michalaka. Zapraszamy

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Zanim kibice zdążyli się rozgrzać przyjezdni strzelili pierwszego gola. W 6 minucie meczu bramkę dla ŁKS-u zdobył Stąporski. To nie zadowoliło gości, którzy wciąż atakowali. Biało – niebiescy próbowali odpowiedzieć kontratakami lub strzałami z dystansu. Szansy na wyrównanie szukali m.in Sawicki i Moszyk. Ten drugi miał dwie okazje w przeciągu 4 minut (w 27 i 31 minucie).

W 33 minucie bliski strzelenia gola na 2:0 był Sasin, ale brak pewności siebie i niepotrzebny drybling pozwoliły naszym skutecznie zażegnać zagrożenie. W 41 minucie meczu kibice oszaleli z radości. Łaski długim podaniem uruchomił Zinke, który pewnym strzałem pokonał bramkarza ŁKS-u. Po zmianie stron znów zaatakowali przyjezdni. Ich strzały mijały jednak poprzeczkę i słupki naszego bramkarza.

W 56 zamieszanie w polu karnym, po rzucie rożnym, wykorzystał Michalak, który z bliskiej odległości bez problemu wyprowadził biało – niebieskich na prowadzenie.

W kolejnych minutach meczu więcej sytuacji mieli goście, ale nie potrafili ich zamienić na bramkę. Ostatnie minuty to bardzo dobra i mądra obrona Górników, którym udało się dowieźć zwycięstwo do końca spotkania.