ARCHIWUM

Medalista Mistrzostw Polski

Trzy medale zdobył Kacper Dereń, zawodnik MKS 9 w Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w Dębnicy. Podopieczny Andrzeja Wojtala po jeden z medali sięgnął już pierwszego dnia mistrzostw. Udział w zawodach wzięło ponad 420 pływaków.

W rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym zawodnik uzyskał czas 1:57,39. Wystarczyło to do zdobycia srebra. W kolejnych wyścigach Kamil był już bacznie obserwowany przez rywali. Nic to nie jednak nie zmieniło, bo na dystansie 400 metrów stylem dowolnym Kamil był trzeci (4:10,69) i zdobył brąz. W ostatnim dniu zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem dowolnym. Do zdobycia srebrnego medalu zawodnikowi MKS 9 wystarczył czas 53,69 stanął na podium zdobywając srebrny medal. Wyniki uzyskiwane podczas zwodów znacznie przewyższyły dotychczasowe rekordy życiowe Kamila. W zawodach udział brało ponad 420 zawodników ze 110 klubów z całego kraju.

Źródło/Foto: UM Dzierżoniów