ARCHIWUM

Mistrzowie w zawodach pływackich

Zawodnicy MKS 9 odnosili sukcesy w IV Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Świdnicka Gwiazdka 2012”. 14 i 15 grudnia w sąsiedniej Świdnicy rywalizowało 550 zawodników z 31 klubów z Czech, Słowacji i Polski. Podopieczni Andrzeja Wojtala stanowili osiemnastoosobowy team. W klasyfikacji najlepszych zawodników w kategorii 9-latków Kamila Zajączkowska zajęła trzecie miejsce, drugi w kategorii 11 lat był Krystian Bełtowski.

Kamila Zajączkowska (kat 9 lat) zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (39,02) i drugie na dystansie 50 m stylem motylkowym (42,63). Startująca w tej samej kategorii wiekowej Wiktoria Jankowska była piąta na dystansie 50 m stylem grzbietowym (52,86). Młodszy o dwa lata Borys Kurlenda stanął na najniższym stopniu podium na dystansie 25 m stylem grzbietowym (24,53). Adrian Koźmińczuk, Ania Ochałek i Liliana Wierzbicka, poprawili swoje rekordy życiowe. Drugiego dnia zawodów Kacper Krasiński (kat 12 lat) zajął pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym (40,43) i ósme na dystansie 50 m stylem dowolnym. Łukasz Bykowski zajął drugie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym (32,56) i szóste na 50 m stylem dowolnym (30,83). W kategorii jedenastolatków Krystian Bełtowski był drugi na dystansie 50 m stylem dowolnym (30,96) i trzeci stylem grzbietowym (36,31). Jakub Kopera (ta sama kategoria wiekowa) na dystansie 50m stylem klasycznym (46,13) uplasował się na piątym miejscu. Trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym w kategorii 10 lat zajął Maciej Kowal (41,83).

Źródło: UM Dzierżoniów