ARCHIWUM

Aż 300 schodów tylko w 1,5 minuty

Justyna Oleksy, a Wałbrzycha wygrała  w kategorii open kobiet bieg na wieżę kościoła w Bielawie.

Była to IV edycja, bardzo ciekawej imprezy. Wieża ma ponad 100 metrów i jest trzecim najwyższym takim obiektem w kraju. Biegacze mieli do pokonania ponad 300 wąskich, wachlarzowych schodów. Doskonałą formą zaskoczyła Justyna Oleksy, prowadząca sobotnie zajęcia w ramach akcji Biegaj-Zapobiegaj. Wygrała w kategorii open kobiet z doskonałym czasem 1:31:00. W kategorii open mężczyzn, całe podium zajęli czesi – lekkoatleci, jak ustaliła Justyna, obecnie specjaliści w bieganiu po schodach. Jedynie 13 sekund dzieliło od zwycięstwa Piotra Hollegom. Na 7 miejscu zameldował się 17-letni kolarz górski KKW Jama Wałbrzych – Łukasz Szymczuk tracąc do zwycięzcy 15 sekund.

Warto wspomnieć również o innych wałbrzyszaninach, którzy podjęli wyzwanie zdobycia 300 krętych schodów i zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach. Byli wśród nich uczestnicy akcji Biegaj-Zapobiegaj Marcin Pachota i Andrzej Kluba oraz zawodnicy SRS Dęby Wałbrzych.