ARCHIWUM

Co wygrywa po pierwszym dniu?

W sumie 2.535 głosów oddano na inwestycje ogólnomiejskie, a 2.123 na dzielnicowe. W głosowaniu w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” wzięło udział 1.070 osób.

Uprawnionych do głosowania jest 50.121 osób, a frekwencja po piątkowym głosowaniu wyniosła 2,13 proc. Pierwszego dnia punktualnie o godzinie 15.00 swój głos wraz z rodziną oddał także prezydent Świdnicy.– Świdniczanie są zainteresowani udziałem w głosowaniu i to mnie cieszy. Niezależnie od finalnego wyniku, wszyscy zwyciężą, ponieważ inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach akcji, będą służyły mieszkańcom – mówi Wojciech Murdzek. Po piątkowym głosowaniu wśród zadań ogólnomiejskich wygrywa liczbą 166 głosów, inwestycja numer 97- czyli budowa hospicjum stacjonarnego i zakładu opiekuńczo – leczniczego przy ulicy Przyjaźni 2. W okręgu I największą liczbę głosów  zebrał projekt numer 134 – przebudowa i rozbudowa placu zabaw w Parku Centralnym (nowe urządzenia, nawierzchnie, mała architektura, ogrodzenie). W okręgu II ex aequo znalazły się projekty numer 145 – budowa chodnika przy ulicy Kanonierskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ulicy Esperantystów, oraz projekt numer 147 – budowa chodnika o trwałej nawierzchni na terenie Parku Kanonierów pomiędzy ulicą Jagiellońską a Kanonierską. W okręgu numer III dominuje inwestycja numer 167 – remont chodnika przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego od ulicy Jarosława Dąbrowskiego do ulicy Ignacego Prądzyńskiego (prawa strona ulicy w kierunku do kościoła p.w NMP Królowej Polski. W okręgu IV wygrywa projekt numer 186 – remont chodników w obszarze I etapu zabudowy Osiedla Zawiszów (w miejscach najbardziej potrzebnych). W V okręgu po piątkowym głosowaniu wygrywa inwestycja numer 194 – budowa zespołu rekreacyjnego dla integracji międzypokoleniowej na terenie Gimnazjum nr 4 przy ulicy Jodłowej (bulodromy, ławki, stanowiska do gry w szachy i warcaby, ogrodzenie, oświetlenie, zieleń). W VI okręgu przoduje inwestycja numer 205 – remont boiska na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ulicy Kraszowickiej. W ostatnim, VII okręgu, wygrywa projekt numer 214 – budowa placu zabaw we wnętrzu kwartału pomiędzy ulicami Niecałą, Armii Krajowej, Wałbrzyską i Bartosza Głowackiego.

Przed nami jeszcze dwa dni głosowania.

w sobotę, 11 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00,

w niedzielę, 12 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00.

Gdzie można głosować?

Głosowanie nad projektami w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” zaplanowano w dniach 10-12 stycznia 2014 r. w lokalach wyborczych w siedmiu okręgach, na które umownie zostało podzielone miasto. Mieszkańcy okręgu I – Centrum zagłosują w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Franciszkańskiej 18, mieszkańcy okręgu II – Śródmieście zagłosują w Gimnazjum nr 3, przy ulicy Saperów 27a, mieszkańcy okręgu III – Osiedle Młodych zagłosują w Przedszkolu Miejskim nr 16 „Słoneczko” przy ulicy Karola Marcinkowskiego 10 (zmiana lokalizacji), mieszkańcy okręgu IV – Osiedle Zawiszów zagłosują w Szkole Podstawowej nr 1, przy ulicy Galla Anonima 1, mieszkańcy okręgu V – Osiedle Zarzecze zagłosują w Gimnazjum nr 4, przy ulicy Jodłowej 21, mieszkańcy okręgu VI – Dzielnica Południowa zagłosują w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kraszowickiej 55, mieszkańcy okręgu VII – Dzielnica Zachodnia zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Armii Krajowej 47.

Kto może głosować?

Uprawnione do głosowania będą osoby zameldowane w Świdnicy na pobyt stały lub czasowy, które w dniu głosowania ukończyły 16. rok życia.

Jak będzie przebiegać głosowanie?

Uprawnieni do głosowania mieszkańcy po zgłoszeniu się do lokalu i weryfikacji ich tożsamości, otrzymają dwie karty do głosowania, które będą się różniły wyglądem. Na listach dzielnicowych będą wypisane nazwy wszystkich inwestycji, natomiast na liście ogólnomiejskiej (ze względu na liczbę zgłoszonych projektów) będą zaznaczone tylko numery inwestycji i kratki z miejscem na postawienie znaku „X”.

W lokalach wyborczych będą wisiały duże plakaty z dokładnie opisanymi inwestycjami ogólnomiejskimi, dzięki czemu łatwiej będzie można odnaleźć preferowane zadania.

Kiedy głos jest ważny, a kiedy nieważny?

Na karcie zawierającej wykaz numerów zadań ogólnomiejskich i liście zadań dzielnicowych należy odnaleźć interesujące inwestycje. Można wybrać jedno, dwa lub trzy zadania. Wybór czterech lub więcej inwestycji oznacza, że głos będzie nieważny. Również, gdy nie zostanie wybrana żadna z inwestycji, to głos na tę kartę będzie nieważny. Przy każdej z wybranych inwestycji należy postawić znak „X” w przewidzianej dla tego celu kratce.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.