AKTUALNOŚCIDZIERŻONIÓWPOWIAT DZIERŻONIOWSKIWAŻNE

Duże zmiany przy ul. Sowiogórskiej

Nowe budynki mieszkalne DTBS-u, nowe i wyremontowane siedziby prywatnych firm oraz nowe rozwiązania komunikacyjne mocno zmieniły wjazd do Dzierżoniowa od strony Świdnicy. A to jeszcze nie koniec prac w sąsiedztwie ul. Sowiogórskiej.

Obok dwóch istniejących powstaje tu już kolejny budynek Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Czteropiętrowy blok będzie miał 32 mieszkania, podziemny garaż i windę. Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie. Jest też spora szansa na rozpoczęcie budowy kolejnego budynku jeszcze w pierwszej połowie roku.

Do zmiany funkcjonalności i estetyki tej części Dzierżoniowa przyczynia się też inwestycja Polskiej Spółki Gazownictwa. Mocno na korzyść zmienił się także teren, na którym do niedawna był market, a w którego miejscu znajduje się dziś dzierżoniowski Zbór Zielonoświątkowy „Betezda”.

W najbliższej przyszłości rozwiązany zostanie najpilniejszy problem komunikacyjny. Wzdłuż ul. Świdnickiej (od ul. Sowiogórskiej, do przejścia dla pieszych przy markecie i stacji paliw) miasto wybuduje chodnik. Rozważany jest także montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej, Złotej i Sowiogórskiej lub instalacja aktywnych przejść dla pieszych w sąsiedztwie skrzyżowania.

Share:

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.