ARCHIWUM

Rok Tygrysa

Taekwon-do w Dzierżoniowie rozkwita. Dzierżoniowscy zawodnicy zdobyli wiele medali podczas zorganizowanych w mieście Mistrzostw Polski. Odnieśli także znaczące sukcesy w Mistrzostwach Europy.

W 2012 roku na dziesięciu turniejach, w których uczestniczyli zawodnicy TIGERA, zdobyli łącznie 191 medali(74 złote, 60 srebrnych i 57 brązowych). Zawodnicy klubu odwiedzili Głogów, Krynicę Zdrój, Leszno, dwukrotnie Opole, Mielno, Bratysławę, dwukrotnie Wieliczkę, Oleśnicę i Wrocław. Na wyższe stopnie szkoleniowe w SKT TIGER zdało łącznie 397 osób.10-11 marca w Dzierżoniowie odbyło się największe przedsięwzięcie klubu czyli organizacja XIX Mistrzostw Polski w Taekwon-do. W imprezie wzięło udział ponad 550 zawodników, trenerów, sędziów i działaczy z 48 miast. Ekipa Tigera zgarnęła 36 medali. W długi weekend majowy klub wyruszył na Międzynarodowy Puchar Polski w Kickboxingu, który odbywał się na głównym deptaku w Krynicy Zdrój. Zawodnicy po raz pierwszy mieli możliwość brania udziału w imprezie pod gołym niebem. Była to nie lada atrakcja nie tylko dla zawodników ale i dla spacerujących turystów. Tygrysy zdobyły 13 medali, co w klasyfikacji generalnej dało im 3 miejsce na 32 kluby. Grono sędziowskie uznało Patryka Orzechowskiego najlepszym zawodnikiem turnieju.Na początku czerwca juniorzy tygrysów stanęli w Lesznie do rywalizacji o tytuły Mistrza Polski w kickboxingu. Zajęli tam drugie miejsce drużynowo. Na podstawie wcześniejszych wyników oraz świetnej dyspozycji tuż po zakończeniu mistrzostw, dwóch zawodników klubu otrzymało powołanie do kadry narodowej – Kacper Józefiak oraz Krystian Chramęga. Koniec czerwca to kolejny sprawdzian umiejętności. Kolejne setki łamanych desek i kolejne zdobyte pasy. Tym razem promocję na wyższy stopień otrzymało 147 osób.  Tydzień po rozpoczęciu wakacji Kacper Józefiak wraz z Kadrą Narodową reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu, które odbywały się w stolicy Słowacji – Bratysławie. Była to największa impreza sportowa w jakiej do tej pory klub brał udział. Aż 2250 zawodników reprezentujących 59 państw z 5 kontynentów. Najwyższy poziom sportowy – do każdej kategorii wagowej dany kraj mógł wystawić tylko dwóch swoich najlepszych zawodników. Niestety do medalu zabrakło troszeczkę szczęścia i Kacper wrócił do domu  z cennym doświadczeniem. Pod koniec października (26-28.10) Tygrysy udały się do Wieliczki na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do. Poziom sportowy na imprezie był bardzo wysoki. Kto nie trafił idealnie z formą na ten weekend przegrywał w pierwszych starciach. Cudowny występ Artura Ostrowskiego w najtrudniejszej technicznie konkurencji – mistrzowskich układach formalnych seniorów – pokonał 70 rywali i przegrał nieznacznie tylko w finałowej dogrywce z zawodnikiem z USA. Znakomicie start zaliczył Emil Janowski, który w kategorii walk kadetów zdobył złoty medal, pozostawiając w tyle 30 przeciwników. W Wieliczce Tygrysy zdobyły łącznie 7 medali. Plany SKT TIGER na rok 2013 są bardzo ambitne. Do największych wyzwań będą jednak należeć egzamin mistrzowski na kolejny dan, pod okiem samego Choi Jung Hwa (syn twórcy Tae Kwondo – IX dan) oraz Mistrzostwa Świata w Coventry (Wielka Brytania). Ponadto klub planuje wystawić swoje stoisko podczas tegorocznych Prezentacji.

Źródło/ Foto: UM Dzierżoniów/ SKT Tiger