ARCHIWUM

Rok w dzierżoniowskim „Juniorze”

Wiele dobrych wyników sportowych udało się osiągnąć w minionym 2013 r. zawodnikom z dzierżoniowskiego klubu „Junior”. Startowali oni w 30 imprezach krajowych i dwóch zagranicznych. Dzięki uzyskanym wynikom sportowym MULKS „Junior” zdobył 47 pkt. w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2013 roku i jest jednym z najlepszych klubów w powiecie dzierżoniowskim.

W klubie działają 4 sekcje: zapaśnicza, Ju Jitsu, MMA oraz sumo. W sezonie 2013 zawodnicy występowali w takich konkurencjach, jak zapasy, ju jitstu, sumo, grappling, MMA i zdobywali w nich medale w zawodach, takich jak: Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski Juniorów w K-1, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach, Mistrzostwa Polski LZS w zapasach, Mistrzostwa Polski BJJ, Puchar Polski BJJ, Mistrzostwa Makroregionu w Zapasach oraz Sumo, Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zapasach, MMA oraz BJJ, ogólnopolskie oraz międzynarodowe turniejach zapaśniczych oraz BJJ, a także zawody na szczeblu powiatowym oraz miejskim. Zawodnicy startowali w 30 imprezach krajowych oraz dwukrotnie wyjeżdżali za granicę do Hradec Kralove i do Brna. Klub zdobył wiele innych medali na szczeblach ogólnopolskich, wojewódzkich również wśród najmłodszych dzieci. Na pochwałę zasługuję Tomasz Bigos, który w roku 2013 5-krotnie wygrywał turnieje (Milicz, Kudowa, Cieszków, Lewin Kłodzki, Wołów) oraz inni zawodnicy: Piotr Lubański, Artur Matwieiszyn, Natan Poznański, Alan Ekiert i Marek Stawowczyk. MULKS „Junior” Dzierżoniów dzięki uzyskanym wynikom sportowym zdobył 47 pkt. w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2013 roku. Dziękuje za wsparcie w działaniach samorządom i sponsorom (Krzysztof Kuśmierski Firma EL MONT, Marek Dymkowski Pro Familia, Antonio Minniti ANTONIO DI FERENZE i Raffaele Minniti RaFFe CaFFe, Czesław Stryjski Firma JUMAR S.C, Mariola i Wiesław Berezicy PROMASZ, Firma ROOMSTER, Zakład Kamieniarski Ryszard Pelczar, Restauracja Rodos, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS).

NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI SPORTOWE KLUBU W ROKU 2013:

– Michał Bobrowski wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Europy ADCC SUBMISSION FIGHTING(80kg) w Krakowie, Mistrza Polski Juniorów w Amatorskiej Lidze MMA (87 kg) we Wrocławiu, wicemistrza Polski Juniorów(86 kg) w K-1 w Świebodzicach, wygrał Puchar Polski Kickboxingu Juniorów (86 kg) w Mińsku Mazowieckim

– Przemysław Szpiczakowski (66 kg) wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach we Włodawie, złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w sumo w Brzegu Dolnym oraz wygrał kilka międzynarodowych turniejów

– Sebastian Dudek(42 kg) wywalczył srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zgierzu i srebrny w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS kadetów w stylu wolnym w Mielnie

-Piotr Szydłowski wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS juniorów w stylu wolnym w Mielnie i w Hradec Kralove oraz zajął III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju NO GI FIGHT w Dzierżoniowie

– Marzena Martyka była XIII w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży(65 kg) w Zgierzu i VII w Pucharze Polski Juniorek(63 kg) w Stargardzie Szczecińskim oraz druga w Brnie(60 kg)

– Jakub Kocerba złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Brzegu Dolnym w stylu wolnym i srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w stylu klasycznym w Kędzierzynie Koźle, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Miliczu oraz w Dzierżoniowie

Źródło/Foto: UM Dzierżoniów